Bydlete svůj sen, žijte svoje bydlení.

g plus
Stránka na Google plus
facebook
Facebooková stránka i-staveniště
facebook skupina stavíme dům
Facebooková skupina Stavíme dům

info@i-staveniste.cz

Chaloupka na kuří nožce

Horská chata

Podívejte se: nemám moc peněz, spíše méně než více, ale potřebuji chatku na trvalé bydlení. A  abych do toho nemusela už nic investovat...Ano. To je ideální objekt. Kde však brát?

Nikde na světě není chataření a chalupaření tak populární jako v Česku. Vznik prvních staveb tohoto typu byl evidován už za první republiky. Velký boom přišel v šedesátých letech. Budovalo se všech směrech o 106 a bylo celkem jedno jak a kde :).

V současné době nabídka rekreačních objektů převyšuje výrazně poptávku. Velký úkol dobře prodat pro prodávající. Výborná šance pro všechny, kdo chtějí koupí chaty nebo chalupy vyřešit nejen způsob trávení volného času. Ale mají zájem i o trvalé bydlení.

Číst dál...

Probuďte své knihy ze zimního spánku

Wea a knihy

aneb Úklid bytu jako cesta k radosti

Tak a je to tady. Čeká mě úkol vytřídit knihovnu. Na tomto místě jsem si vylámala už nejeden zub, naštěstí jen obrazně řečeno. Málo věcí jsem totiž shromažďovala s takovou vášní, jako zrovna knihy.

Číst dál...

Už žádné hadry!

Už žádné hadry!

aneb Úklid bytu jako cesta k radosti

Když jsem byla malá, říkalo se u nás doma běžně oblečkům „hadry“. Věty typu: „Ukliď si ty hadry!“ byly na denním pořádku a mě nikdy nenapadlo, jak hanlivé označení to ve skutečnosti je.

Číst dál...

Vítr v šatní skříni

ilustrační - knihovnička

aneb Úklid bytu jako cesta k radosti

Dlouhou dobu jsem si myslela, že hlavní slabina našeho bytu je nedostatek úložných prostor. Mít tak velkou půdu nebo suchý sklep, kam bych uložila všechny ty věci, které se mi jednou možná budou hodit… Jenže nic takového nemám a proto vznikla 13. komnata. Dílna. Obrovský energetický špunt, který spolu se zbytkem přeplněného bytu tvoří můj životní prostor.
Mám ráda energii horských potůčků, a přitom dobrovolně žiju v energeticky ucpaném binci žabinci.

Číst dál...

Jak žije Jitka na své chatě

Jitky chata

Hodně jsem o svém současném bydlení přemýšlela, co vlastně napsat, aby to nebylo o mně, ale o bydlení. Nakonec jsem přišla na to, že oddělit tato dvě témata nedokážu, protože jsem už zapustila kořeny a s místem jednoduše srostla. Proč bydlím v chatě? Neměla jsem na výběr. Povodeň v roce 2002 zasáhla náš nájemní byt ve městě, kde  jsem tenkrát bydlela, a současně i naší rekreační chatu, v níž bydlím dnes. A jak to tak u všech malérů bývá, sejde se toho najednou víc, zrovna jsem se rozvedla a propustili mě z práce. Bez příjmů ani jiného řešení nebylo

Číst dál...

Malá vana, taky vana! Vybojujte si ji

Sprchový kout

Nechci se pouště do debaty, zda sprcha, nebo vana - to si každý musí rozhodnout sám na základě svých preferencí. Já chci napsat, že když chcete vanu, tak si za tím stůjte a bojujte s nepřízní a nepochopením všech okolo. My si chtěli pronajmout krásný velký byt, ale s malou koupelnou. Majitelka bytu před rekonstrukcí usoudila, že se tam vana nevejde. V tom ji nadšeně podpořili i řemeslníci, kteří chtěli mít kšeft rychle z krku. My se nedali a strávili pár hodin s čtverečkovaným papírem a na internetu v katalozích různých firem. Možných řešení dispozice jsem našel hned několik a malé vany kupodivu také nejsou nedosažitelné - díky naší panelákové kultuře je celkem výběr. Už nevím, jaký byl výrobce té naší, ale pokaždé, když se máčím v horké vaně, tak si děkuji, že jsem vydržel a svoje si vybojoval! Celé to má i další přednosti. Malá vana - málo vody, malá vana, rychleji napuštěná vana, do malé vany se kupodivu vejde i 105 kilové hovado, jako jsem já. Menší množství vody možná rychleji chladne, ale my plýtvači, kteří milujeme protékající vařící vodu, nemusíme mít moc černé svědomí, když si tu a tam dopřejeme této rozkoše. Malá vana má však i jednu drobnou nevýhodu! Pozor na rychlé ponory a přesuny tělesné hmoty. Pokud se v malé vaně klasicky ponoříte ze sedu do lehu, nestihne kolem vás voda protéct a skončí na podlaze koupelny - bohužel již mnohokrát vyzkoušeno :-)

Jak se žije v pasivním domě. Díl 1. Na podzim.

Dům Kratochvílů

Někdy mám pocit, že sousloví „pasivní dům“ už samo o sobě nahání hrůzu. Nevím, jak to přesně popsat. Takovou pachuť něčeho moc organizovaného, něčeho, čemu se nedá dobře rozumět, něčeho, co je jen dalším marketingovým tahem, něčeho, co jistě nemůže fungovat v našem podnebí, možná tak někde na jihu...

Číst dál...

Chcete mít vlastní ekozahradu?

Záhonek

V naší zemi ještě zahradničení zcela nevymřelo. Spousta lidí na vesnicích ještě chová nějaké to zvířátko a pěstuje nějaké ty rostlinky. Pro namáhavost práce se však už od zahrádek hodně lidí vzdálilo. A ti, co se na venkov přistěhují, si okolo svého domu vytvoří raději anglický trávník. Jak to tedy udělat, abychom měli vlastní zahradu, na které můžeme trávit svůj čas třeba jen o víkendu?

Číst dál...