Bydlete svůj sen, žijte svoje bydlení.

g plus
Stránka na Google plus
facebook
Facebooková stránka i-staveniště
facebook skupina stavíme dům
Facebooková skupina Stavíme dům

info@i-staveniste.cz

Aktuality

Díky COVIDu jsou odborná školení dostupná pro všechny.

Série vzdělávacích webinářů vysílaných ČESKOU RADOU PRO ŠETRNÉ BUDOVY ve spolupráci s ČESKOU KOMOROU ARCHITEKTŮ jsou díky nemožnosti se v koronokrizi setkávat volně dostupné na youtube. Najdete zde zajímavá témata , která jsou v poslední době dost aktuální. Od využití dešťové vody, šedé vody, zelených střech až po stavební materiály z recyklovaných staveb. Další webináře budou každý týden přidávány, takže stačí jen kliknout na odběr. (proklik na link kanálu viz níže)

https://www.youtube.com/channel/UC9puMjJ5NLOYF1g7noSkwIA

Za tým I-staveniště David

I-staveniste na webu Královédvorsko

David z našeho týmu i-staveniste nepřestává v aktivitách kolem zdravého vnitřního prostředí budov a to nejen u rodinného bydlení. Nyní oslovil školu v okolí jeho bydliště, aby se zapojila do úžasné akce organizace Pasivní dům. T a nabízí školám měření stavu CO2 a nejen to, k tomu ještě workshop pro děti ze tříd, kde bude měření probíhat. web www.kralovedvorsko.cz Davidovi informaci o akční škole zveřejnil a dal tak šanci zapojit se případně i dalším školám z regionu - děkujeme!

Více zde:

http://www.kralovedvorsko.cz/architektura/stavby/zakladni-skola-dubenec-se-hlasi-mezi-akcni-skoly-necha-si-merit-vysi-co178-ve-tridach.html

Letošní 27. FOR ARCH - má smysl ho navštívit?

20.9.-24.9.2016 - Praha
FOR ARCH - 27. Mezinárodní stavební veletrh

Určitě má smysl se zde zastavit. Najdete tady ze stavebnictví skutečně mnoho, vyhraďte si dost času a pevné nervy. Před návštěvou doporučujeme “suchou přípravu”, tedy zamyslet se nad tím, co hledáte a směr návštěvy zacílit. Jinak můžete místo získávání cenných informací u stánků skončit zničeni a zahlceni vším a ničím u prvního bufíku :)

Více na:

http://forarch.cz/

Ekostyl ve výstavbě a bydlení

Pokud nejste jihočeši, třeba máte štěstí a trávíte letos dovolenou u Lipna. Potom se dozvíte (a to dokonce v rámci Lipnokarty se slevou) vše o ekologické technologii, ekologických stavbách, likvidaci odpadů, alternativních zdrojích energie, biomase, bioproduktech, racionální výživě a zdravém životním stylu. A dokonce se počítá i s tím, že přijedete třeba i ekologicky na motocyklu a zaparkujete jen za 60 kč :)

Více zde na stránkách budějovického výstaviště:
http://www.vcb.cz/kalendar/444-ekostyl

Kniha Nábytek svépomocí

Nakladatelství GRADA má opět novinku a to knihu Nábytek svépomocí. Protože stavba domu nejednoho finančně hodně vyčerpá, možná po této publikaci rádi sáhnete až budete zařizovat vaši novostavbu novým nábytkem. Možná díky vlastní šikovnosti a dobrému rádci ušetříte :)

Více info na stránkách nakladatelství:

http://www.grada.cz/nabytek-svepomoci_8887/kniha/katalog/

Workshop venkovní hliněné omítky

Protože se bás často ptáte, zda ještě organizujeme oblíbené "Hlínakurzy", padl nám do oka tento workshop od 12. - 14.8. 2016 ve Víeměřicích.
A kromě toho, že se naučíte omítat z hlíny, budete umět rovnou i fásádní voděodolnou hliněnou omítku.
A aby toho nebylo málo, celá akce je zdarma a to včetně BIO plné penze pro ty nejpracovitější :)
 

Snížení poplatku za vyjmutí pozemku z půdního fondu!

Sněmovna během tohoto týdne odhlasovala radikální snížení polatku, pokud budete chtít stavět na pozemku kde je orná půda. Za vyjmutí z půdního fondu jste do teď zaplatili někdy paradoxně i více než za pozemek samotní. Pokud je účelem vyjmutí stavba rodinného domu, výrazně ušetříte :)

Více zde:

http://www.finance.cz/zpravy/finance/467490-snemovna-stvrdila-nizsi-platby-za-vyneti-pudy-pro-rodinne-domy/