Bydlete svůj sen, žijte svoje bydlení.

g plus
Stránka na Google plus
facebook
Facebooková stránka i-staveniště
facebook skupina stavíme dům
Facebooková skupina Stavíme dům

info@i-staveniste.cz

Můj dům aneb 5 etap k vlastnímu bydlení

květináč - ilustrační

Nedávno jsme se s kolegy z i-staveniště ohlíželi zpět za naší prací a zkoumali, které ze článků vás zajímají tematicky nejvíce. Nebylo překvapením, že největší počet shlédnutí zaznamenal Cena domu anebčlánek věnovaný ceně stavby domu Jak se dopracovat k celkovým nákladům na stavění. Proto mě hned napadlo téma ceny domu z jiného úhlu pohledu.

Číst dál...

Jak využít konopí ve stavebnictví

Míchání konopnohliněné omítky

Konopí je mýty a předsudky zahalená léčivá a užitná rostlina – bylina, která je tu s námi už tisíce let a dá se využít na tisíce různých výrobků a produktů. Ve stavebnictví používáme stonek technického konopí, které je legální zemědělskou plodinou pěstovanou u nás převážně na semínko. Technické konopí může i v našich podmínkách dorůstat až čtyř metrů, nepotřebuje žádné chemické hnojiva ani pesticidy a u nás i jinde ve světě se pěstuje často v bio kvalitě. Konopí za jeden rok vytvoří velké množství hmoty - biomasy, která se dá využít i ve stavebnictví.

Autorka článku Katka Hanačíková je členka občanského sdružení (zapsaného spolku) Konopa. Žije, bydlí a tvoří ve vlastnoručně konopím zrekonstruované chalupě.

http://www.konopa.cz/

Číst dál...

Otázky a odpovědi v oblasti čištění odpadních vod

Zahradní jezírko Kobeřice

Než začnete stavět, musíte si rozmyslet, jak naložit s odpadní vodou, kterou bude produkovat vaše domácnost. Michal Šperling formuloval a následně zodpověděl sadu otázek, které vám jistě pomohou ve vašem rozhodování.

Michal Šperling
Vystudoval obor vodní stavby, věnuje se úsporám energie a obnovitelným zdrojům energie, navrhuje a staví čističky odpadních vod a zahradní jezírka a zabývá se revitalizací přirozeného prostředí vodních ploch a toků. www.korenova-cisticka.cz

Číst dál...

Jak jsem si vyzkoušela dobrovolnictví v praxi

Brigáda v Albeřicích

aneb Co stihne parta laiků za neuvěřitelně krátký čas na stavbě

Ze skvělé dobrovolnicko-stavební akce jsem se vrátila už minulou sobotu (tedy před týdnem). Chtěla jsem vás o tom v přemíře nadšení informovat co nejdříve, ale mé řádně namožené ruce i nohy si vyžádaly pár dní odpočinku a hlava nebyla schopna přemýšlet. Únava byla veliká, ale pocit spokojenosti skutečně naplňující. Společně jsme strávili (já, manžel a naše čtyři děti) skvělý týden plný práce během dne a dobrého moravského vína večer. A proč vlastně?

Číst dál...

Mýty o slaměných domech

Hrubá stavba

A co myši? Nesežerou vám ten dům?

Pokud se rozhodnete stavět dům ze slámy, nebo se slaměnou izolací, této otázce se patrně nevyhnete. Je to ještě spolu s větou:  „A nebojíte se, že vám ten dům shoří?“ nejfrekventovanější otázka. Každá informační oblast má své mýty a stejně tak i alternativní stavitelství. Nesmějme se tedy těmto otázkám, které se mohou zdát naivní pro ty, kteří o tom už něco ví, ale pokusme se na ně odpovědět.

Číst dál...